proste włosy

Czy wiesz, że keratynowe prostowanie włosów to tak naprawdę keratynowe odżywianie? Ujarzmione, idealnie gładkie i miłe w dotyku włosy są tu „efektem ubocznym” zabiegu naprawczego.

Codziennie walczysz z niesfornymi włosami, które puszą się i trudno je ułożyć? Do tego chcesz, żeby były idealnie proste, więc sięgasz po prostownicę? Przy okazji masz na sumieniu małe grzeszki pielęgnacyjne, a codzienna dieta też nie jest taka, jak być powinna? Nie oceniamy i nie będziemy robić Ci wykładu. Sama dobrze wiesz, jakie są tego skutki.

Wiemy jednak, co zrobić, żeby suche, matowe, elektryzujące i puszące się włosy odzyskały dawny blask, sprężystość i zdrowy wygląd, a przy okazji stały się idealnie proste. Keratynowe prostowanie włosów to nasza tajna broń. Sprawdź, na czym dokładnie polega zabieg i czego możesz się po nim spodziewać.

Keratynowe prostowanie włosów – co to takiego i jakie efekty daje?

Choć keratynowe prostowanie sugeruje jedno, bo wygładzenie włosów, to jednak u podstaw zabiegu leżą silne nawilżanie i intensywna regeneracja. Zastanawiasz się teraz, jak to się ma do prostych włosów? Od razu rozwiewamy wątpliwości – nie jest to żaden chwyt reklamowy!

Efekt trwałego wyprostowania włosów jest jak najbardziej prawdziwy i wynika z wprowadzenia, wręcz nasączenia włosów specjalnym preparatem zawierającym keratynę (białko będące podstawowym budulcem włosów), a także kwasy tłuszczowe, wyciągi roślinne, antyoksydanty i witaminy.

To właśnie dzięki nim, a zwłaszcza keratynie, włosy naturalnie przestają się puszyć, są elastyczne, błyszczące, łatwo poddają się układaniu, a dodatkowo pozostają idealnie proste i to bez najmniejszego uszkodzenia ich struktury! Brzmi jak spełnienie marzeń? I tak właśnie jest.

Możemy śmiało powiedzieć, że zabieg łączy przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony wszystkie ubytki we włosach zostają uzupełnione dobroczynnymi składnikami, mamy więc odbudowaną strukturę włosa, dzięki czemu pasma stają się grubsze i wzmocnione. Z drugiej zaś strony mamy wyprostowane włosy – nawet bardzo skręcone kosmyki.

Dodatkowo włosy zyskują ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, jak intensywne promieniowanie słoneczne, mróz, dym papierosowy czy smog.

Zabieg utrzymuje się nawet do 6 miesięcy. Koniec z prostownicą i „sianem na głowie”! Od teraz Twoje włosy będą lśniącą taflą.

Podsumowując – metoda keratynowa to:

  • intensywna regeneracja, odżywienie i nawilżenie włosów – koniec z łamliwymi i kruszącymi się włosami,
  • przywrócenie włosom blasku, elastyczności i sprężystości,
  • włosy łatwe w układaniu – koniec z puszącymi i elektryzującymi się włosami,
  • włosy maksymalnie wygładzone,
  • efekt idealnie prostych włosów utrzymuje się nawet pół roku.

Zobacz: Keratynowe prostowanie włosów – wpływ na ich wygląd i kondycję

Jak wygląda keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów składa się z kilku etapów. Pierwszym jest umycie włosów specjalnym szamponem oczyszczającym i staranne ich wysuszenie.

Etap drugi polega na nałożeniu na włosy preparatu z hydrolizowaną keratyną. Po 30 minutach włosy należy wysuszyć, co umożliwi całkowite wchłonięcie kosmetyku.

Całość kończy się tzw. wprasowaniem keratyny i wyprostowaniem włosów profesjonalną prostownicą nagrzaną do 200-230 stopni Celsjusza. Każde pasmo prostuje się kilka razy. Ciepło sprawia, że składniki odżywcze przenikają w strukturę włosa, uzupełniają ubytki i pozostawiają włosy w doskonałej kondycji.

Alternatywa dla keratyny – botoks, a może nanoplastia?

Keratyna, botoks, nanoplastia – każdy z tych zabiegów cieszy się dużą popularnością. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać.

Jeśli zależy Ci wyłącznie na intensywnie wygładzonych, prostych i ujarzmionych włosach, nanoplastia spełni Twoje oczekiwania. Ten zabieg najmocniej prostuje włosy – nawet mocny skręt i afro! Nanoplastia jest wykonywana wyłącznie na włosach zdrowych, więc jeśli Twoje włosy są zniszczone, zdecyduj się na keratynę lub botoks, aby przywrócić im doskonałą kondycję.

Z kolei keratynowe prostowanie włosów przede wszystkim zapewni Ci odbudowę, nawilżenie i odżywienie włosów, a przy okazji je wyprostuje i doda im blasku.

A jeśli najważniejszą kwestią dla Ciebie jest regeneracja włosów i poprawa ich kondycji – postaw na botoks. Oczywiście tutaj włosy też staną się delikatnie wygładzone, ale nie będzie to tak spektakularne, jak w przypadku metody keratynowej. Botoks nie ma bowiem właściwości prostujących.

Zapraszamy do salonu Simply Fine!

Każdy zabieg fryzjerski powinien być wykonany przez profesjonalistę – świadomie i odpowiedzialnie. Dlatego zapraszamy Cię na keratynowe prostowanie włosów do naszego salonu Simply Fine w Krakowie.

Wykwalifikowani i doświadczeni fryzjerzy chętnie odpowiedzą na każde Twoje pytanie, doradzą Ci i pomogą wybrać odpowiednią pielęgnację. A jeśli zdecydujesz się na zabieg, przeprowadzą go za pomocą najwyższej jakości kosmetyków. Do zobaczenia!