keratynowe prostowanie włosów w Krakowie

Maseczki, płukanki, odżywki, masaże skóry głowy… Czy istnieje niezawodny zabieg, który w krótkim czasie zregeneruje, doda blasku i wygładzi zniszczone włosy? Odpowiedź brzmi „tak”. Keratynowe prostowanie włosów to recepta na niemalże natychmiastowe poprawienie kondycji i przywrócenie fenomenalnego wyglądu włosów.

Na czym polega i komu dedykowane jest keratynowe prostowanie włosów

Formuła keratynowego prostowania włosów powstała w Brazylii. Spektakularne efekty zabiegu sprawiły, że w krótkim czasie stał się on popularny na całym świecie. Istotą tej innowacyjnej metody jest bezpośrednia aplikacja keratyny na umyte i wysuszone włosy. Wtłoczenie preparatu wewnątrz włosa przebiega pod wpływem działania wysokiej temperatury. Kosmyk po kosmyku nakładana jest na głowę warstwa keratyny, następnie przechodzi się do suszenia i wyprostowania włosów przy pomocy prostownicy, rozgrzanej do 200-240 stopni Celsiusza.

Brazylijskie prostowanie przeznaczone jest dla osób, które zauważyły u siebie wyraźne pogorszenie stanu włosów. Wśród wskazań do zabiegu należy wymienić:

  • łamliwość i osłabienie struktury włosa,
  • matowość i brak blasku,
  • puszenie się i elektryzowanie włosów.

Metoda jest w zasadzie nieinwazyjna, bezpieczna i kierowana zarówno do Pań, jak i Panów, którym zależy na przywróceniu włosom ich naturalnego piękna. Podobnie jak koloryzacja czy trwała ondulacja, odradzana jest natomiast kobietom w ciąży i w okresie karmienia.

Keratyna – Czym jest i jak działa

Keratyna to białko będące podstawowym budulcem skóry, włosów i paznokci. Wraz z upływem lat zmniejsza się jej ilość w organizmie człowieka. Cząstki keratyny obecne w łodydze i osłonce włosa ulegają także rozkładowi pod wpływem działania szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak:

  • intensywna i częsta koloryzacja,
  • suszenie, prostowanie lub kręcenie bardzo wysokimi temperaturami,
  • zbyt częste wizyty na solarium,
  • nagminna ekspozycja na słońce,
  • niewłaściwa pielęgnacja przy pomocy źle dobranych lub inwazyjnych kosmetyków.

Włosy odżywione keratyną są wyraźnie wygładzone, przyjemne w dotyku, nie puszą się i nie elektryzują. Dodatkowymi zaletami płynącymi z zastosowania zabiegu keratynowego prostowania włosów jest łatwość rozczesywania i podatności na stylizację, a także wyraźna poprawa ich odporności i zdrowy, pełen witalności wygląd.

Fakty i mity na temat keratynowego prostowania włosów

Wokół każdej nowości w świecie kosmetologii i pielęgnacji narastają różnego rodzaju mity, które nie zawsze mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. Podobnie keratynowe prostowanie włosów doczekało się „nieścisłości” na swój temat.

Pierwszą kontrowersję budzi fakt użycia prostownicy o dużej mocy. Wszyscy wiemy, że wysoka temperatura przyczynia się do uszkodzenia łuski, a tym samym pogorszenia wyglądu całej fryzury. W przypadku brazylijskiego prostowania keratyną użycie prostownicy potęguje korzystne efekty regeneracji włosa. Oczywiście, nie można zaprzeczyć, że działanie skrajnego ciepła bywa zgubne w skutkach. Jednak zabieg powtarzamy z niewielką częstotliwością, co kilka tygodni, a nie codziennie. Dodatkowo, korzyści znacznie przewyższają prawdopodobne i bardzo rzadko spotykane ujemne efekty.

Kolejnym „ale” w stosunku do keratynowania włosów jest obecność w preparatach formaldehydów. Jest to substancja pełniąca funkcję nośnika białek. Wysokie stężenie formaldehydu ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że związek ten obecny jest w wielu produktach codziennego użytku, takich jak lakiery do paznokci, środki czystości czy odzież non-iron. Kosmetyki z keratyną stosowane do prostowania włosów wydzielają śladowe ilości formaldehydów – nieporównywalnie mniejsze niż te, które wdychamy wraz z zanieczyszczonym powietrzem każdego dnia. Z całą pewnością osoby nieuczulone na tą substancję lub nie będące kobietą w ciąży, nie mają żadnych powodów do obawy o swoje zdrowie.

Keratynowe prostowanie włosów w domu czy w salonie fryzjerskim?

W popularnych drogeriach można znaleźć wiele preparatów do keratynowania włosów w warunkach domowych. Na stronach internetowych, czy też blogach fashionistek, można zaś podpatrzeć jak krok po kroku samemu wykonać zabieg.
Pamiętajmy jednak, że brazylijskie prostowanie włosów jest metodą, która składa się z kilku etapów i wymaga sprawności, a także precyzji. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór sprawdzonego zakładu fryzjerskiego i oddanie się w ręce wyspecjalizowanego i doświadczonego stylisty. Dopiero zabieg przeprowadzony pod okiem profesjonalnego fryzjera gwarantuje spektakularne efekty odżywienia, wygładzenia i regeneracji włosów.

Pielęgnacja po zabiegu keratynowania włosów

Pozytywne rezultaty brazylijskiego prostowania widoczne są od razu. Dla podtrzymania i  wzmocnienia „efektu wow” niezbędna jest właściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy. Zaleca się by bezpośrednio po zabiegu zrezygnować z szamponów i odżywek, które mając w swoim składzie drażniące substancje czyszczące i rozpuszczające: SLS i SLES, silikony oraz alkohole. Silne preparaty mogą doprowadzić do spłukania keratynowych włókien, warto więc zaopatrzyć się w kosmetyki o naturalnym składzie, wzbogacone o keratynę i witaminy z grupy B.

Przez pierwsze dni po keratynowaniu, należy obchodzić się bardzo delikatnie z włosami. Nie wiążemy ich w kucyk, ani nie zaplatamy warkoczy. Uważamy także by fryzura nie ulegała zniekształceniu pod naciskiem czapki, opaski czy też podczas spania. Warto także chwilowo zrezygnować z suszarki i innych sprzętów do stylizacji. Profesjonalnie wykonany zabieg w połączeniu z odpowiednią dbałością o włosy to pewność oszałamiających wyników i widocznej regeneracji włosa, na całej jego długości.