Pielęgnacja włosów zimą

Zima to niełatwy czas dla naszych włosów. Jeśli mają pozostać w dobrej formie, musisz poświęcić im trochę uwagi i otoczyć należytą opieką. To nie takie trudne, jak się wydaje!

Mróz, zimny wiatr, do tego suche i podgrzane powietrze w pomieszczeniach, w których żyjemy i pracujemy – nasze włosy nie mają lekko. W wyniku działania niekorzystnych czynników zewnętrznych stają się suche, szorstkie i pozbawione życia. Zaczynają się plątać, łamać i elektryzować.

Co możesz zrobić? Na pewno przestać panikować. To przejściowa sytuacja. A pielęgnacja włosów zimą nie jest znowu taka wymagająca i czasochłonna. Spieszymy z pomocą i podpowiadamy, co robić, aby włosy pozostały piękne i zdrowe. Oprócz domowej pielęgnacji, przyda się profesjonalne wsparcie.

Wybierz odpowiednie kosmetyki

Pielęgnacja włosów w sezonie zimowym skupia się przede wszystkim na ochronie przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, zwłaszcza zmiennymi temperaturami, suchym powietrzem, mroźnym wiatrem. Nie mniej ważne jest ich odżywianie i… natłuszczanie. Wybór właściwych kosmetyków jest tu kluczowy.

Odżywki do włosów – jakie wybrać

Bez odżywki ani rusz! To podstawa zimowej pielęgnacji włosów. Polecamy te z dodatkiem olejków – jojoba, arganowy lub makadamia. To właśnie dzięki olejom roślinnym Twoje włosy mają szansę przetrwać zimę bez uszczerbku.

Naturalne oleje do olejowania włosów

Chcesz zadziałać ze zdwojoną siłą? Poza odżywką z olejkami, zaopatrz się w naturalne oleje i systematycznie (1-2 razy w tygodniu) przeprowadzaj zabieg olejowania włosów. W ten sposób zapewnisz pasmom odpowiednią ochronę i zapobiegniesz ich nadmiernemu przesuszaniu się.

Szampon – jaki będzie najlepszy do codziennego mycia?

Myjesz włosy codziennie? Koniecznie kup łagodny szampon o działaniu nawilżającym. Dzięki niemu Twoje włosy staną się miękkie i bardziej odporne na działanie negatywnych czynników zewnętrznych. I jeszcze jedno! Dzięki temu, że będą dobrze nawilżone, nie będą się elektryzować!

Pielęgnacja włosów zimą – zadbaj o końcówki

Czy wiesz, że to właśnie zimą końce Twoich włosów są szczególnie narażone na uszkodzenia? Każdego dnia ocierają się o kurtki, swetry i szaliki. Poza tym są wystawione na chłód i wiatr. Oczywiście możesz kupić olejek, serum silikonowe lub fluid na końcówki i wcierać po każdym umyciu włosów, ale o wiele lepszym rozwiązaniem będzie ich podcięcie.

Zima to świetny czas na małą metamorfozę. Ty odświeżysz swój look, a Twoje włosy odżyją. Dobre rezultaty zapewni podcięcie 2-3 cm włosów, ale radzimy Ci zaszaleć nieco bardziej i skrócić włosy nawet o 5-6 cm! Taki zabieg zadziała na nie zbawiennie!

Profesjonalne wsparcie w salonie fryzjerskim

Pielęgnacja włosów zimą nie powinna ograniczać się tylko do domowych zabiegów. Oczywiście są one bardzo ważne i nie powinnaś ich zaniedbywać, ale nie przyniosą takich rezultatów, jak profesjonalne działania. Dlatego raz na jakiś czas warto również odwiedzić salon fryzjerski i oddać włosy w ręce profesjonalistów. Sprawdzą kondycję włosów i dobiorą do nich optymalne rozwiązania.

W naszych salonach Simply Fine zadbamy o Twoją fryzurę we właściwy sposób. Jeśli jest taka chęć lub potrzeba – podetniemy Twoje włosy. Przeprowadzimy również skuteczne zabiegi pielęgnacyjne. Czekamy na Ciebie w biurowcu Herbewo lub Galerii Krakowskiej.

Rytuały pielęgnacyjne Kerastese

Pielęgnacja włosów Kerastese to szereg rewolucyjnych zabiegów, których głównym celem jest intensywna pielęgnacja dopasowana do indywidualnych potrzeb różnych rodzajów włosów.

Jeśli zależy Ci na tym, aby włosy były zdrowe, mocne, a jednocześnie miękkie i gładkie, umów się na rytuał Kerastese. To właśnie dzięki niemu włosy będą miały więcej energii.

W oparciu o wybrany rytuał, włosy zostają poddane dokładnej sekwencji dbałych zabiegów, zapewniających im intensywną i głęboką pielęgnację – od nasady po same końce.

I tak na przykład rytuał pielęgnacyjny Chronologiste obejmuje zabiegi rewitalizujące, które przywrócą optymalny stan skóry głowy i Twoim włosom. Ten program działa jak cudowny eliksir. Oczyszcza i dogłębnie odżywia osłabione włosy. Po wyjściu z salonu, Twoje włosy są wzmocnione, elastyczne i pełne blasku, a miękkie pasma dodatkowo zyskują nową objętość.

Inny rytuał – Lamellar – odnawia mikrouszkodzenia na powierzchni włosów. Po nim Twoje włosy zyskają intensywny blask. Staną się miękkie, lekkie i przyjemne w dotyku. Jeśli więc nie masz czasu na długotrwałe zabiegi pielęgnacyjne, ten rytuał jest propozycją dla Ciebie!

Rytuał Fusio-Dose to z kolei zastrzyk piękna o natychmiastowym działaniu. W zależności od wybranego boostera, możesz zapewnić swoim włosom między innymi:

  • więcej blasku,
  • natychmiastową odbudowę struktury włosów,
  • intensywne odżywienia,
  • większą dyscyplinę.

Rytuały pielęgnacyjne Kerastese obejmują też zabiegi dyscyplinujące, a więc przeciwdziałające puszeniu się włosów. A jak wiadomo zimą nasze włosy puszą się bardziej niż w każdym innym sezonie. Powiedz stop puszącym się włosom! Umów się na rytuał Discipline Kerastese i ciesz się piękną fryzurą każdego dnia – nawet zimą.

MicroMist – ekspresowa regeneracja włosów

Zimą Twoje włosy potrzebują działania ze zdwojoną siłą. Dlatego oprócz tradycyjnych zabiegów pielęgnacyjnych oferujemy Ci saunę MicroMist. Ten rewolucyjny zabieg opiera się o właściwości mgły wodnej, która jest wytwarzana poprzez fale ultradźwiękowe. Świetnie wspomaga proces kuracji włosów.

Jak działa MicroMist? Urządzenie „wpycha” produkt użyty do zabiegu dokładnie tam, gdzie włos tego potrzebuje. Dzięki idealnej cyrkulacji mikrocząsteczek mgły wodnej, MicroMist działa kompleksowo na całe włosy. Co ważne, urządzenie podgrzewa wodę do takiej temperatury, jakiej wymaga stan włosów objętych kuracją i stosowany produkty. Dzięki temu zabieg jest w pełni bezpieczny dla włosów i bardzo komfortowy dla Ciebie.

Całość kończy się ochłodzeniem włosów. W ten sposób zamykają się łuski włosów, a produkt użyty do zabiegu zostaje złapany w „pułapkę” i tym samym działa jeszcze silniej i skuteczniej.

Twoje włosy pokochają MicroMist i to nie tylko w sezonie zimowym!