naturalny kolor włosów

Chcesz wrócić do swojego koloru włosów? Nie wiesz jak to zrobić? Zdecyduj się na zabieg dekoloryzacji włosów.

W sieci możesz znaleźć szereg rozmaitych porad na temat tego, jak wrócić do naturalnego koloru włosów.  Dowiedz się, czy rzeczywiście są one skuteczne. Poznaj też najbezpieczniejsze sposoby na ściąganie koloru z włosów.

Co to jest dekoloryzacja włosów?

Dekoloryzacja włosów to zabieg chemiczny przeprowadzany na włosach farbowanych w celu usunięcia z nich pigmentu. Prawidłowo wykonany pozwala powrócić do naturalnego koloru włosów. Można go przeprowadzić w niemal każdym salonie fryzjerskim, jak i w warunkach domowych.

Na dekoloryzację włosów najczęściej decydują się panie, które:

 • są niezadowolone z efektu farbowania lub czują się niekomfortowo w nowym kolorze włosów;
 • chcą wrócić do naturalnego koloru włosów;
 • lubią eksperymentować z wyglądem swojej fryzury.

Na czym polega ściąganie koloru z włosów?

Proces, o jakim mowa przeprowadzany jest przy wykorzystaniu dekoloryzatora bądź rozjaśniacza. Różnica w działaniu tych dwóch środków polega na końcowym efekcie ich użycia. W przypadku dekoloryzatora dochodzi do całkowitego usunięcia sztucznego barwnika z tkanki włosowej. Dzięki temu z łatwością wrócisz do swojego naturalnego koloru. Z kolei rozjaśniacz jedynie usuwa intensywność pigmentu. Powoduje to, że efekt przeprowadzonego farbowania przestaje rzucać się w oczy. Nadal jednak nie odzyskujesz całkowicie naturalnego koloru swoich włosów.

Dekoloryzację możesz też przeprowadzić przy użyciu domowych środków, które przygotujesz na bazie: octu, sody oczyszczonej czy soku z cytryny.

Dekoloryzacja włosów w domu – czy to bezpieczne?

Domowe zabiegi ułatwiające powrót do naturalnego koloru włosów, chociaż bywają skuteczne, to nie są specjalnie polecane. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi o to, że nieumiejętne przeprowadzenie ściągnięcia koloru z włosów, może przynieść jeszcze gorszy efekt niż sama niezadowalająca koloryzacja. Po drugie: stosując przypadkowe preparaty czy też domowe specyfiki możesz doprowadzić do osłabienia kondycji włosów. Po trzecie: brak odpowiedniej wiedzy w zakresie dekoloryzacji czarnych włosów, może doprowadzić do uszkodzenia ich delikatnej struktury.

Słowem – dekoloryzacja włosów w domu nie jest dla nich bezpieczna. W efekcie nieprawidłowo przeprowadzonego zabiegu możesz przyczynić się do:

 • osłabienia struktury włosa;
 • pogorszenia stanu włosów;
 • utraty elastyczności i połysku włosów.

Ponadto domowa dekoloryzacja może też doprowadzić do nierównomiernego rozjaśnienia – co najczęściej dotyczy ciemnych włosów.

Dekoloryzacja włosów w salonie – zalety

Tych wszystkich negatywnych skutków domowego ściągania koloru z włosów możesz uniknąć w prosty sposób. Wystarczy, że powierzysz swoją czuprynę w ręce specjalisty, czyli udasz się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego.

Oto zalety takiej decyzji:

1. Fryzjer zadba o dobór najlepszej dla Ciebie metody ściągnięcia koloru włosów.

2. Ściąganie koloru u fryzjera to gwarancja prawidłowo przeprowadzonego zabiegu.

3. Fryzjer zatroszczy się o wskazówki, jak powinnaś prawidłowo zadbać o swoje włosy po dekoloryzacji.

4. Zabieg przeprowadzony w salonie to również pewność, że użyte preparaty będą bezpieczne dla Twoich włosów.

5. Dekoloryzacja włosów w salonie oznacza także wysoką skuteczność już po pierwszej wizycie.

6. Dekoloryzacja czarnych włosów u fryzjera to z kolei pewność uzyskania zadowalającego efektu bez ich niszczenia.

Dekoloryzacja włosów u fryzjera – cena

Cena takiego zabiegu jest różna i może wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Skąd taka rozbieżność? Koszt dekoloryzacji włosów zależy od kilku czynników takich jak:

 • grubość i długość Twoich włosów;
 • zastosowany kolor farby;
 • kondycja Twoich włosów;
 • ilość wykorzystanego preparatu;
 • czas.

Ponadto cena dekoloryzacji czarnych włosów w salonie jest o wiele wyższa. Musisz bowiem nastawić się na kilkukrotną wizytę u fryzjera. Ile zabiegów będzie potrzebnych, o tym zadecyduje już sam specjalista. Podsumowując – najbezpieczniejszą metodą na to, jak wrócić do naturalnego koloru włosów jest dekoloryzacja w doświadczonym salonie fryzjerskim. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz być pewna zadowalającego i trwałego efektu. I chociaż może okazać się, że będziesz musiała na niego chwilę zaczekać, to odbędzie się to z korzyścią dla stanu i wyglądu Twoich włosów.