trendy fryzury

Rok 2023 to czas, w którym modne jest przede wszystkim to, co zdrowe. Dlatego trendem numer jeden w świecie włosomaniaczek jest profesjonalna pielęgnacja, optymalnie dopasowana do potrzeb konkretnych włosów.

Twoje włosy są zdrowe, mocne i lśniące? Czas na wybór modnej fryzury, czyli odpowiedniego cięcia, koloryzacji i sposobu układania włosów. Co aktualnie nosi się na głowie? Przede wszystkim grzywki, zarówno te proste i kurtynowe, jak i tzw. „side bangs”. W modzie są również proste przedziałki, ponadczasowe boby, clavy cut (włosy do ramion) oraz gładkie uczesania z kokiem i lekkie, naturalne fale.

Sprawdź, gdzie i jak się uczesać, by dobrze wyglądać, świetnie się czuć i wpisywać w trendy modnym lookiem.

Fryzury z lat 90. XX wieku

Trendem, który wybija się na pierwszy plan jest powrót do fryzur z lat 90. XX wieku. W ostatniej dekadzie dwudziestego wieku w damskich fryzurach rządziła… „Rachel”, czyli fryzura, którą nosiła Jennifer Aniston wcielająca się w kultową rolę Rachel Green z popularnego serialu „Przyjaciele”. Sięgające łopatek włosy, z warstwami dodającymi fryzurze objętości i lekko podkręconymi końcówkami prezentowały się bardzo elegancko. Ale to nie wszystko!

W latach 90. Noszono również warkocze „butterfly” i warkocze z kolorowymi gumkami, króciutkie fryzury „pixie cut”, nietuzinkowe fryzury „nest” (z wywiniętymi do wewnątrz końcówkami tworzącymi efekt gniazda) oraz tzw. „frosted tips”, w których intensywnie rozjaśniano końcówki włosów. Te ostatnie były popularne zwłaszcza wśród młodych mężczyzn, miłośników muzyki pop i członków boysbandów.

Obecnie wiele z tych fryzur powraca do mody, często z nowoczesnymi modyfikacjami i indywidualnymi interpretacjami. Doskonały przykładem jest choćby fryzura bixie, łącząca ponadczasowego boba z „pixie cut” oraz high-glam, w której maksymalnie długie włosy (charakterystyczne dla sióstr Kardashian-Jenner) mają równocześnie imponującą objętość w stylu wspomnianej już Rachel.

Różne oblicza grzywki

Grzywka to pas włosów spadających na czoło, które mogą być noszone na wiele różnych sposobów. Odpowiednio dobrana do typu urody grzywka stanowi naturalna ramę dla twarzy, może podkreślać jej cechy i zmieniać proporcje.

Do najmodniejszych obecnie grzywek zalicza się „side bangs”, czyli włosy przeczesane na jedną stronę czoła. Taka grzywka jest najczęściej długa i można ją założyć za ucho. Od kilku sezonów z mody nie wychodzi również grzywka kurtynowa, która jest podzielona na dwie części i swobodnie opada na boki twarzy, tworząc efekt zasłony lub kurtyny. Za ponadczasową i zawsze modną można uznać „straight bangs”, czyli prostą grzywkę z wyraźną, poziomą linią. Ta klasyczna grzywka może mieć różną długość, dopasowana do walu twarzy, ale zawsze gwarantuje elegancki efekt.

Eksperci radzą, by do mody na grzywki podchodzić z dystansem. Grzywka powinna bowiem przede wszystkim pasować do kształtu twarzy i typu włosów. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z zaufanym fryzjerem, aby wybrać tę, która najlepiej podkreśli Twoją urodę.

A co z kolorami? Podkręć naturalną barwę miedzią lub ekstrawaganckim różem!

Koloryzacja włosów również podlega sezonowym trendom. Rok 2023 we fryzjerstwie upływa pod znakiem miedzi, kasztanowych brązów i oryginalnych akcentów.

Włosy w miedzianych odcieniach charakteryzują się ciepłym i intensywnym połączeniem czerwieni i pomarańczu. Ten kolor nadaje włosom głębi i żywego blasku, który może być szczególnie efektowny na słońcu. Miedziane odcienie mogą mieć różne stopnie intensywności, od delikatnych refleksów po pełną miedź.

Kasztanowy brąz to z kolei głęboki i naturalny kolor włosów, który jest pośrednią kombinacją brązowego i czerwonego. Charakteryzuje się bogatymi i ciepłymi tonami, które dodają włosom głębi i tekstury. Ten kolor jest elegancki w odbiorze i bardzo uniwersalny w kontekście dopasowania do kolorytu skóry.

Do odważnych świat fryzur należy? Zdecydowanie! Róż na włosach to odważny i ekstrawagancki wybór koloru. Może występować w różnych odcieniach, od jasnego i pastelowego, po intensywny i jaskrawy. Róż na włosach pojawia się przede wszystkim w roli akcentu (np. na grzywce lub dolnych pasmach włosów z tyłu głowy), ombre lub balayage.

Sprawdzony salon fryzjerski Kraków – Simplyfine

Jeśli szukasz fryzjera w Krakowie, który wesprze Cię w podjęciu najlepszych dla Ciebie decyzji i zrealizuje nawet najtrudniejsze zadania dotyczące cięcia i koloryzacji – to doskonale trafiłeś! W salonie fryzjerskim Simplyfine w Galerii Krakowskiej czekają na Ciebie wysoko wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którzy trzymają rękę ma modowym pulsie.