wypadanie włosów

Problem z wypadaniem włosów dotyczy kobiet i mężczyzn w różnym wieku i o różnej długości włosów, a jego przyczyn może być naprawdę wiele. Niekiedy wypadające włosy są objawem chorób lub zaburzeń hormonalnych, często jednak przyczyna leży w nieprawidłowej pielęgnacji. Jak więc zadbać o wypadające włosy, aby je wzmocnić? Czy istnieją jakieś sprawdzone, domowe sposoby na wypadanie włosów?

Wypadanie włosów – przyczyny

O problemie z nadmiernym wypadaniem włosów mówimy wtedy, gdy przy ich rozczesywaniu zauważymy, że zostało ich na szczotce lub grzebieniu znacząco więcej niż poprzednio. Do najczęstszych przyczyn powodujących wypadanie włosów zaliczamy: zmiany hormonalne, niektóre schorzenia dziedziczone genetycznie, nagła zmiana masy ciała, stosowanie pewnych leków, choroby skórne, czyli łuszczyca i grzybica, zła pielęgnacja włosów, nieodpowiednia fryzura, na przykład zbyt ciasne wiązanie włosów w kucyk.

Sposoby na wypadające włosy

Włosy wypadające, niezależnie od przyczyn, zawsze mają osłabioną strukturę. Warto więc zacząć od ustalenia przyczyny wypadania oraz w pierwszej kolejności wzmocnienia cebulek i w ten sposób poprawieniu ich kondycji. W przypadku niedoborów pewnych witamin i substancji odżywczych warto wprowadzić suplementację. Dzięki temu włosy stopniowo odzyskają siłę i blask. Warto suplementować witaminy z grupy B, skrzyp polny, olej z wiesiołka, a także cynk i tran. Oprócz pomocy z wewnątrz, możemy stosować też środki do pielęgnacji zewnętrznej, dzięki którym szybciej uzyskamy efekty, a włosy stopniowo się wzmocnią i przestaną nadmiernie wypadać. Na rynku dostępne są dedykowane szampony, odżywki, maski oraz wcierki, które można stosować regularnie lub co jakiś czas jako dodatkową pielęgnację. Decydując się na zakup tego rodzaju preparatów, wybierzmy dermokosmetyki dostępne w aptece. Ich skład jest efektem pracy dermatologów, dzięki czemu są one naprawdę skuteczne i bezpieczne. A czym odznacza się skuteczny preparat na wypadające włosy? Powinien posiadać dwie substancje aktywne, które oddziałują zarówno na włosy, jak i skórę głowy. Poza tym powinien działać łagodząco na podrażnioną skórę głowy oraz wzmacniająco na cebulki i strukturę włosów. Ma też pobudzać wzrost nowych włosków.

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Jeżeli wolimy wybierać naturalne rozwiązania, możemy sami przygotować preparaty na wypadanie włosów. Bardzo popularne są ziołowe napary wykorzystywane do mycia i płukania skóry głowy, ale też do picia. Aby zobaczyć efekty, należy je stosować minimum dwa tygodnie. Polecane zioła to: skrzyp polny, pokrzywa, dziurawiec, brzoza, korzeń łopianu lub chmiel. Oprócz tego możemy przygotować proste, domowe maseczki na włosy działające wzmacniająco. Do ich przygotowania możemy wykorzystać żółtka jaj i miód, awokado i jogurt naturalny, drożdże rozpuszczone w oleju lub w wodzie, a także żółtka jaj i oliwa lub olej kokosowy.

olej kokosowy

Warto też pamiętać, że destrukcyjny wpływ na włosy mają różne stylizacje z wykorzystaniem lakierów do włosów, prostownicy lub lokówki, a także tapirowanie czy częste farbowanie. Wszystko to pozbawia kosmyki włosów głównego budulca włosów, czyli keratyny. Jeżeli więc poddajemy nasze włosy podobnym zabiegom, warto stosować kosmetyki do ich pielęgnacji z keratyną, by uzupełnić jej niedobory i powstrzymywać wypadanie włosów.

Polecamy szereg zabiegów intensywnie pielęgnujących w naszych salonach!