pasemka fryzura

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą fryzury, a klasyczna koloryzacja nie przynosi pożądanego efektu, to świetną alternatywą będzie wybór ombre bądź pasemek. Obie te metody farbowania uwydatnią charakter i podkreślą kobiecość. Są to jedne z najbardziej rozchwytywanych koloryzacji włosów już od kilku lat.

Ombre 

Fryzury ombre cieszą się popularnością niemal na całym świecie. Często są wybierane przez znane osoby i gwiazdy. Dzięki tej koloryzacji efekt końcowy jest dość wyraźny i zauważalny.
Koloryzacja ombre polega na rozjaśnieniu końców włosów, przy zachowaniu ciemniejszych u nasady. Często zatem pada pytanie jaki kolor ombre wybrać? Ten rodzaj koloryzacji sprawdzi się przy każdym kolorze włosów. Wielokrotnie ombre na blond włosach łączone jest z brązem. Jednak przy ciemnych włosach sprawdza się lepiej ze względu na większy kontrast między naturalnym kolorem, a tym naniesionym przez fryzjera. Z kolei ombre na czarnych włosach nada fryzurze dodatkowej objętości.

Pasemka

Natomiast fryzury z pasemkami są nieprzemijającym trendem, na który decydują się blondynki, jak i również brunetki. Pasemka na włosach w pełni odmienią Twoją fryzurę, odświeżą kolor i ożywią twarz. To odpowiednie rozwiązanie dla każdego, wystarczy jedynie wybrać właściwy kolor farby, a rezultat z pewnością będzie zadowalający.
Pasemka w odróżnieniu od koloryzacji ombre wykonywane są na całej długości włosów. Najczęściej do tej koloryzacji stosuje się jaśniejszy kolor farby, w porównaniu do naturalnego odcienia naszych włosów. Pasemka na blond włosach pozwalają rozjaśnić włosy, ale można je również przyciemnić. Wszystko zależy od efektu jaki chcemy uzyskać po wizycie u fryzjera.
Wykonanie pasemek sprawi, że włosy będą się wydawać bardziej gęste. Ta metoda koloryzacji szczególnie polecana jest klientom mających cienkie włosy. Nowy kolor wyglądać będzie lekko i świetliście.
Zabieg koloryzacji ombre lub pasemek jest widoczny, ale zdecydowanie mniej inwazyjny od całościowego farbowania włosów. Oba te rodzaje koloryzacji będą dobrym wyborem, jeśli chcesz uzyskać dostrzegalną zmianę bez większego ryzyka.