Plączące się włosy

Niesforna fryzura w stylu out of bed jest świetna! Pod warunkiem jednak, że świadomie ją zaplanowałaś! Jeśli Twoje włosy plączą się bez konsultacji z Tobą… Czas to zmienić! Podpowiadamy, jak je okiełznać!

Plączące się włosy to zmora wielu posiadaczek kręconych i falowanych kosmyków, ale również włosów zniszczonych farbowaniem, nieodżywionych czy  przesuszonych na skutek działania rozmaitych czynników. Suche i łamiące się włosy utrudniają ich skuteczne rozczesywanie po myciu. Sprawiają również, że większość fryzur, w dość krótkim czasie po ich wymodelowaniu, wygląda niczym… siano na głowie. Jakie są przyczyny problemów z rozczesywaniem? I jak sobie z nimi radzić? 

Skąd się biorą kołtuny we włosach, czyli… dlaczego masz problem z rozczesywaniem włosów?

Plączące się włosy to problem, który najczęściej dotyka kobiet z długimi, kręconymi lub falowanymi włosami. Jednak kołtuny na włosach mogą tworzyć się nawet na krótkich kosmykach. Bezpośrednią przyczyną problemów jest bowiem nie długość czy naturalny kształt włosów, ale ich zła kondycja i nieodpowiednia pielęgnacja. Słabe, łamliwe, szare i matowe włosy są bardziej podatne na plątanie się.

Jakie są przyczyny nieestetycznych kołtunów i problemów z rozczesywaniem? Oto najważniejsze z nich:

  • Niewłaściwa pielęgnacja – źle odżywione, nienawilżone włosy
  • Źle zbilansowana dieta, uboga w witaminy i minerały
  • Uszkodzenia chemiczne – intensywne rozjaśnianie, niewłaściwie przeprowadzane zabiegi koloryzacji
  • Uszkodzenia mechaniczne – zabiegi z użyciem kiepskiej jakości prostownic czy suszarek, pocieranie włosów o ubrania
  • zbyt rzadkie rozczesywanie włosów i/lub rozczesywanie ich z użyciem nieodpowiednich szczotek.

Domowy sposób na plączące się włosy

Jak zapobiegać tworzeniu się kołtunów we włosach i ułatwić sobie ich rozczesywanie? Kluczem do sukcesu jest właściwa pielęgnacja i odżywienie włosów. Do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych używaj wyłącznie najwyższej jakości preparatów, z bezpiecznym składem oraz formułami ułatwiającymi rozczesywanie. Regularnie stosuj odżywki i maski do włosów. Podczas mycia pamiętaj o dokładnym wypłukiwaniu detergentów z włosów, a podczas wycierania – delikatnie oklepuj mokre włosy ręcznikiem (pod żadnym pozorem nie trzyj i nie pocieraj głowy!).

Jeśli Twoje włosy mają tendencję do puszenia się i plątania – zaopatrz się w szczotkę
z naturalnym włosiem, bądź szczotkę lub grzebień z drewnianymi, szeroko rozstawionymi zębami. Unikaj plastikowych szczotek i grzebieni, które mogą dodatkowo elektryzować włosy.

Odżywiasz się niezdrowo? Zmień to jak najszybciej, a w razie potrzeby i po konsultacji
z lekarzem, trychologiem lub farmaceutą – skorzystaj z odpowiednich suplementów.

Pielęgnacja Kerastase – profesjonalna sposób na plączące się włosy

W naszych krakowskich salonach Simply Fine oferujemy profesjonalne zabiegi Kerastase, które każdorazowo dopasowujemy do konkretnego rodzaju i kondycji włosa oraz indywidualnych potrzeb Klientek i Klientów. Co kryje się pod hasłem rytuału Kerastase?

Rytuał Kerastase to intensywne odżywienie i spektakularna regeneracja struktury włosów
z wykorzystaniem preparatów keratynowych. Efektem prawidłowo dobranych
i przeprowadzonych zabiegów keratynowego odżywiania są nie tylko pięknie lśniące, wyraźnie nawilżone i odżywione włosy, ale również fryzura maksymalnie łatwa do ułożenia… właściwie bez układania! Zabiegi pielęgnacyjne z serii Kerastase zabezpieczają włosy przed działaniem szkodliwych czynników oraz efektywnie niwelują skutki farbowania, suszenia czy nadmiernej ekspozycji na słońce. Efekt uboczny? Idealnie gładkie, proste i nieplączące się włosy!