Modne strzyżenie męskie

Na przestrzeni ostatnich kilku lat zmieniło się nasze podejście do pojęcia „męskiej elegancji”. Panowie coraz częściej zwracają uwagę na swój wygląd. Dzisiejszy zadbany mężczyzna zna swój styl i potrafi go podkreślić za pomocą stroju, odpowiednich dodatków czy modnie ułożonych włosów. Jeśli chcesz odświeżyć swój wygląd, lubisz pozostawać w trendach, a może wciąż szukasz własnego wizerunku i nie boisz się drobnych eksperymentów – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Wiosenne metamorfozy warto rozpocząć od wizyty w dobrym salonie fryzjerskim. Zobaczmy zatem, jakie fryzury męskie będą najmodniejsze w nadchodzącym sezonie 2021.

Fryzury męskie krótkie

W tym roku postawmy na swobodny, nieco nonszalancki ale wciąż naturalny look. W trendy slow style doskonale wpisują się wszystkie krótkie fryzury męskie. Poza oczywistymi zaletami, takimi jak wygoda czy łatwość w pielęgnacji, możemy wskazać inne korzyści płynące z mocno przystrzyżonych włosów. Krótka fryzura pozwala na łatwą stylizację, a regularnie podcinanie sprawia, że włosy są zdrowsze i bardziej lśniące. Ostre cięcie to nie tylko oklepany „jeżyk”. Oto dwie propozycje nieprzeciętnych i bardzo oryginalnych męskich fryzur.

French crop

Fryzura typu french crop cieszy się wśród Panów rosnącą popularnością. Charakteryzuje się bardzo krótkim cięciem po bokach i potylicy oraz dłuższymi włosami na czubku głowy. Obie części dzieli bardzo wyraźnie zarysowany przedziałek. To bardzo odważne męskie strzyżenie, nadaje Panom wyglądu nieco zawadiackiego chuligana. Fryzura French crop polecana jest zarówno młodym chłopakom, jak i dojrzałym mężczyznom. Umożliwia wiele stylizacji, a tym samym pasuje do różnych typów urody oraz kształtów twarzy. Dłuższe włosy można zaczesać na czoło, tworząc swoistą grzywkę lub przeciwnie, ułożyć je przy pomocy pomady do tyłu. Kolejną wariacją jest bardzo ulizany zaczes na boki. Panom lubiącym „artystyczny nieład” spodoba się natomiast wersja, w której włosy w sposób naturalny opadają na różne strony. W wyborze właściwej stylizacji zawsze warto liczyć na pomoc profesjonalnego fryzjera.

Pompadour

Nazwa oraz forma tej męskiej fryzury pochodzi o dziwo od upięcia włosów wylansowanego w XVIII w. przez kobietę – kochankę króla francuskiego – Markizę de Pompadour. Współcześnie największym fanem tego uczesania był Elvis Presley. Kto z nas nie zna tej mocno udrapowanej i zaczesanej do tyłu grzywy. Aby wyglądać jak Król Rocka trzeba pozostawić nieco dłuższe włosy z przodu i liczyć się z koniecznością zakupu kilku dobrych kosmetyków do stylizacji. To efektowne męskie strzyżenie doskonale sprawdzi się w przypadku Panów o wyrazistej urodzie z mocno zarysowanymi kośćmi policzkowymi, którym przyda się lekkie złagodzenie wyglądu. Styliści polecają tą fryzurę także mężczyznom z owalną, nalaną twarzą, gdyż zaczes a”la Elvis optycznie wydłuża i wysmukla buzię.

Fryzury męskie średnie i długie

Mężczyźni z dłuższymi włosami są wciąż rzadkością i zdecydowanie wyróżniają się wśród tłumu. Nastąpił jednak pewien przełom i długowłosi panowie przestali kojarzyć się z przedstawicielami młodzieżowych subkultur. Zadbane, dobrze wystylizowane długie lub średnio długie włosy przyciągają uwagę i dodają atrakcyjności. Czas pandemii był doskonałą okazja do zapuszczenia kilkucentymetrowych kosmyków, które dają wiele możliwości stylizacyjnych – przyjrzyjmy się kilku propozycjom.

Messy hair

Z języka angielskiego messy hair oznacza włosy w nieładzie. Ta fryzura męska jest szczególnie modna wśród młodzieży. Młody wiek daje możliwość na dozę szaleństwa i łamanie konwenansów. Jednocześnie, messy hair może odjąć lat i odświeżyć wizerunek nieco starszych panów. Szalona, rozwiana fryzura w stylu kontrolowanego bałaganu to hit nadchodzącego sezonu. Messy hair wymaga wizyty w profesjonalnym salonie fryzjerskim i odpowiednich technik strzyżenia. Im mocniej wycieniowane włosy, tym większe efekt chaosu.

Kucyk i fryzura na samuraja

Kucyk u mężczyzny jest niezwykle interesującym szczegółem, który wyróżni i nada sylwetce indywidualnego charakteru. Może być w formie prostej kitki lub lekkiego koka. Takie uczesanie doskonale pasuje brodaczom. Proste upięcie można dodatkowo podkreślić poprzez strzyżenie męskie na samuraja. Dolna część głowy ogolona jest bardzo króciutko (podobnie jak w przypadku franch crop) natomiast włosy na czubku głowy pozostają na tyle bujne by z łatwością upiąć je w zgrabny kucyk. Pamiętajmy, że jest to fryzura z proporcjonalnie długą męską grzywką zaczesaną razem z pozostałymi włosami. Cięcie i stylizacja typu top knot (ang.) wygląda świetnie niezależnie od wieku, modu czy sposobu ubierania. Jest to fryzura zarówno dla młodego chłopaka, jak i pewnego siedzie biznesmena w dobrze skrojonym, eleganckim garniturze.