sposoby na rozdwojone końcówki włosów

Włosy są jednym z najważniejszych elementów zewnętrznego wygładu człowieka. Odpowiednio dobrana fryzura przyciąga uwagę i stanowi doskonałą oprawę dla twarzy. Zadbane, piękne i zdrowe włosy wpływają na dobre samopoczucie i mogą dodać pewności siebie. Co jednak zrobić kiedy włosy nie wyglądają atrakcyjnie? Jak właściwie pielęgnować suche i rozdwajające się końcówki włosów?

Jak powstają rozdwojone końcówki włosów?

Aby odpowiedzieć na pytanie dlaczego rozdwajają się włosy musimy przyjrzeć się ich budowie. Łodyga jest częścią, która wyrasta ponad powierzchnie skory i to ją potocznie nazywamy włosem. Najbardziej zewnętrzną częścią łodygi jest łuska, która odpowiada za ochronę przed szkodliwymi czynnikami. Zbyt wysoka temperatura, czynniki mechaniczne, przesuszenie, częste farbowanie lub nieodpowiednia pielęgnacja niszczą łuskę i prowadzają do rozdwojenia się końcówek włosów.

Regularne podcinanie włosów jako sposób na rozdwojone końcówki

Niestety nie istnieje zabieg lub metoda na powtórne spojenie rozdwojonych końcówek włosów. Warto więc działać profilaktycznie, zapobiegać i codziennie dbać o dobrą kondycje naszej fryzury. Jeśli jednak mamy już rozdwojone końcówki włosów to pierwszym krokiem powinna być wizyta w salonie fryzjerskim. Regularne, nawet delikatne podcinanie pozytywnie wpłynie na wygląd, pozwali na pozbycie się najbardziej zniszczonych partii, a tym samym suchych i rozdwojonych końcówek włosów. Częste skracanie i staranna pielęgnacja sprawią, ze włosy będą zdrowe, lśniące i po prostu piękne.

Olejowanie włosów z rozdwojonymi końcówkami- co warto wiedzieć?

Olejowanie to prosty zabieg polegający na delikatnym wcieraniu naturalnych olejków w końcówki lub cale łodygi włosa, a niekiedy nawet skórę głowy. Jest to jeden z domowych sposobów na rozdwojone końcówki. Aby zabieg był udany i przyniósł zamierzone efekty musi być wykonywany prawidłowo. Najczęstszym błędem jaki popełniamy na początku jest zastosowanie niewłaściwego olejku. Mamy wiele opcji wyboru np. olej z awokado, lniany, kokosowy czy oliwa z oliwek. Warto przetestować kilka i w ten sposób wyselekcjonować najbardziej odpowiedni. Aby zregenerować końcówki włosów olejowanie należy powtarzać regularnie. Częstotliwość uzależniona jest od stopnia zniszczenia i przesuszenia łodygi. Włosy uszkodzone i słabe można poddać zabiegowi nawet raz w tygodniu.

Odżywki i preparaty apteczne- jakie wybrać na rozdwojone końcówki włosów?

Wiele z nas szuka odpowiedzi na pytanie jak odżywić końcówki włosów. Na naszym rynku dostępnych jest wiele preparatów na zniszczone końcówki. Maski oraz odzywki do włosów na zniszczone końcówki możemy znaleźć w popularnych drogeriach, sklepach internetowych, a nawet salonach fryzjerskich. Dla osób z wrażliwą, delikatna, skłonną do łojotoku skórą polecane są preparaty apteczne.

Dermokosmetyki są łagodniejsze, pozbawione sztucznych barwników i konserwantów. Dobierając właściwą odżywkę na zniszczone końcówki musimy prześledzić jej skład. Warto by wybrany preparat zawierał substancje wzmacniające jak np. masło kakaowe i shea. Natomiast ceramidy i keratyna wygładzą pasma, nadadzą im sprężystości i pomogą zregenerować końcówki włosów. Aby cieszyć się pięknymi i zadbanymi włosami należy zapewnić im odpowiednia pielęgnację.

Obok wymienionych wyżej sposobów na rozdwojone końcówki możemy także przyłożyć szczególna dbałość do codziennych czynności, takich jak szczotkowanie czy mycie. Delikatne rozczesywanie przy użyciu akcesoriów z naturalnym włosiem, mycie i spłukiwanie letnia woda pomogą w walce z suchymi i rozdwajającymi się końcówkami włosów. Jeśli świadomie będziemy pielęgnować nasze włosy, przywrócimy im blask, miękkość i naturalny urok.