Nowoczesna trwała ondulacja

Nowoczesna trwała ondulacja to skuteczny sposób na wymarzoną fryzurę. Jesteś właścicielką prostych i opornych na zabiegi stylizacji włosów? Dzięki trwałej ondulacji na Twojej głowie może pojawić się burza malutkich sprężynek, grube loki lub romantyczne fale.

Trwała ondulacja kojarzy Ci się z dziwnymi fryzurkami z lat 80. i 90. XX wieku? Słusznie! To wtedy na głowach naszych mam i babć królowały baranki, które naprawdę trudno było przeoczyć na ulicach polskich miast i miasteczek. Dzisiaj trwała ondulacja wraca do modowych łask, ale w nowoczesnej odsłonie! Baranki oraz silne środki chemiczne zostawiliśmy w XX wieku!

Nowoczesna trwała ondulacja jest zabiegiem zdecydowanie bezpieczniejszym od tych wykonywanych 30 – 40 lat temu i pozwala skutecznie podnieść włosy u nasady oraz dowolnie je podkręcić. Twoja fryzura może zyskać na objętości i przez długi czas wyglądać jakbyś właśnie wyszła od fryzjera.

Sprawdź, na czym polega zabieg trwałej ondulacji, jakie są jej rodzaje oraz jak pielęgnować trwałą.

Trwała ondulacja włosów – na czym polega ten zabieg?

Trwała ondulacja jest zabiegiem chemicznym, który umożliwia zmianę struktury włosa i nadanie pojedynczym kosmykom pożądanego kształtu. W trakcie zabiegu, pod wpływem odpowiednich preparatów chemicznych, przerywane są połączenia między łańcuchami keratyny w korze włosa. Dzięki temu możliwe jest uformowanie loczków, sprężynek, loków lub fal, które po utrwaleniu nie rozprostowują się pod wpływem mycia i suszenia.

Nowoczesna trwała ondulacja to alternatywa dla klasycznego zabiegu fryzjerskiego, który należał do jednego z najczęściej wykonywanych w zakładach fryzjerskich w latach 80. XX wieku. Kilkadziesiąt lat temu w zabiegach trwałej ondulacji stosowano silne środki chemiczne, które działały bardzo inwazyjnie, często prowadząc do zniszczenia włosów i ich przewlekłego osłabienia.

Obecnie profesjonalne zakłady fryzjerskie oferują zdecydowanie bezpieczniejsze dla włosów zabiegi trwałej ondulacji, a specjaliści mają do wyboru różnego rodzaju preparaty. Dzięki temu możliwe jest zaprojektowanie zabiegu w taki sposób, by był równocześnie maksymalnie skuteczny i bezpieczny dla danego rodzaju włosów.

Rodzaje trwałej ondulacji w profesjonalnych salonach fryzjerskich

Fryzjerzy mogą zastosować jedną z kilku aktualnie dostępnych metod trwałej ondulacji. Wybór konkretnej procedury powinien nastąpić po przeanalizowaniu rodzaju i kondycji włosów oraz oczekiwań klientki co do efektów trwałej ondulacji.

Metody trwałej ondulacji stosowane w profesjonalnych zakładach fryzjerskich

  • Trwała ondulacja zasadowa/alkaiczna – może być stosowana na włosach zdrowych i silnych, które wcześniej nie były poddawane intensywnym zabiegom chemicznym (przede wszystkim rozjaśnianiu). Efekty zasadowej trwałej ondulacji utrzymają się przez około 10 miesięcy.
  • Trwała ondulacja kwaśna/kwasowa – to tak zwana lekka trwała, zabieg bardzo delikatny, który może być stosowany na słabszych i wrażliwszych włosach, a także włosach, które wcześniej były poddawane innym zabiegom chemicznym. Efekty lekkiej trwałej utrzymują się najczęściej do trzech miesięcy.

Trwałe kręcenie włosów nie tylko dla kobiet! Ondulacja męska i damska

Wbrew obiegowej opinii – trwała ondulacja jest zabiegiem fryzjerskim nie tylko dla kobiet! Nic nie stoi na przeszkodzie, by z wybranej metody ondulacyjnej skorzystali również mężczyźni. Trwała męska może zostać wykonana na każdej długości włosów, a jej efekty to przede wszystkim podniesienie włosów u nasady i dodanie objętości fryzurze.

Pielęgnacja włosów po zabiegu trwałej ondulacji

Trwała ondulacja może wysuszać włosy i częściowo odbierać im ich naturalny blask. Pielęgnacja włosów po trwałej powinna uwzględniać podwyższone zapotrzebowanie włosów na ich nawilżanie i odżywianie. Fryzjer z pewnością udzieli porady, jak dbać o włosy i zaproponuje odpowiednie kosmetyki.

Zaleca się, by z pierwszym myciem głowy wstrzymać się przez około 48 godzin po zabiegu, a po tym czasie stosować wyłącznie łagodne szampony bez SLS / SLES. Po każdym myciu warto nałożyć na włosy silnie nawilżającą i odżywiającą maskę, a do zabiegów stylizacyjnych stosować wyłącznie naturalne, delikatne preparaty na bazie ekstraktów roślinnych, nawilżające i wzmacniające.

Suszenie włosów? Najlepiej z niego zrezygnować lub wykorzystywać funkcję chłodnego nawiewu w suszarce. Włosów po trwałej ondulacji nie należy szczotkować – wystarczy przeczesywanie ich za pomocą grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami.

Marzysz o burzy lokówka na swojej głowie? Oddaj swoje włosy w ręce profesjonalistów, którzy zadbają zarówno o kondycje Twoich włosów, jak i spektakularną fryzurę!